| Btu /Suprafata acoperita: | 9.000BTU 15-20 mp |
|---|---|
| Capacitate BTU Racire: | 4094 / 8530 / 11600 |
| Capacitate BTU incalzire: | 3753 / 10918 / 14330 |
| Culoare unitate interioara: | Argintiu |
| SEER: | 4.58 |
| SCOP: | 4.78 |
| Consum racire: | 0.54 kW/h |
| Zgomot unitate interioara: | 21/23/29/36/42 dB |
| Zgomot unitate exterioara: | 48 dB |
| Clasa energie racire: | A+++ |
| Filtre: | Filtru antipraf, Filtru Nano-platina si Filtru de enzime hipoalergenic |
| Functii speciale: | Modul Econo, Setare de noapte, Modul powerful, Programator saptamanal, Auto-diagnoza |
| Debit aer: | 550 m3/h |
| Interval functionare: | -15…+46 grade Celsius |
| Dimensiuni unit. int L/l/a: | 895x299x195 mm |
| Dimensiuni unit. ext L/l/a: | 800x550x285 mm |
| Greutate unitate interioara: | 11.5 Kg |
| Greutate unitate exterioara: | 30 kg |
| Nivel minim zgomot: | Intre 19-25 dB |
| Moduri de lucru: | Racire, Incalzire, Ventilatie, Dezumidificare, Mod automat |
| Consum incalzire: | 0.70 kW/h |
| Clasa energie incalzire: | A+++ |
| Inverter: | Da |
4,499.00 lei Prețul inițial a fost: 4,499.00 lei.4,038.00 leiPrețul curent este: 4,038.00 lei.
Avantaje:
- Programare saptamanala
- Filtru Nano-Platinum
- Garantie 3 ani
- Autodiagnoza
- A+++
Stoc epuizat
Categorii: 9000, A+++, Alte Modele
Tehnologii

Calitate certificata

Mitsubishi Electric Quality, abreviat MEQ, inseamna multe lucruri.Ilustreaza 90 de ani de excelenta in tehnologie, design si productie. Aceasta reprezinta cel mai ridicat nivel de confort, eficienta si durabilitate.
Reprezinta cele mai bune aparate de aer conditionat pe care le puteti cumpara astazi.
Reprezinta cele mai bune aparate de aer conditionat pe care le puteti cumpara astazi.
Garantia celor mai avansate tehnologii si a celei mai bune calitati, logo-ul Mitsubishi Electric MEQ este mandria si dorinta companiei de a-si mentine pozitia de lider in lumea aerului conditionat. Produsele noastre sunt rezultatul unor cercetari meticuloase, atent testate si avem o mare determinare pentru a continua imbunatatirile. Divizia aer conditionat este lider de fiabilitate, functionalitate, furnizand o calitate optima a aerului interior, asigurand un cadru confortabil in care sa se traiasca sau sa se munceasca.
Proiectare de top si compacta
Un design de o eleganta impecabila, culori care se potrivesc la orice interior, materiale de calitate si dimensiuni compacte: Zen este noul Kirigamine de la Mitsubishi Electric. Un stil unic, combinat cu un continut tehnologic ridicat si performant.
In special, gama MSZ-EF obtine valori ale SEER si SCOP (indici de eficienta sezoniera) care ii permit sa ajunga la Clasa A + + + la racire si clasa A + + la incalzire.
Inalta Eficienta Energetica Sezoniera
Economia in operare este marele avantaj al aparatelor de aer conditionat Mitsubishi Electric. Datorita designului atent al tuturor componentelor si utilizarii tehnologiilor avansate, eficienta energetica sezoniera atinge niveluri extraordinare.
Filtru cu Nanoplatina si Filtru cu Enzime
Marea putere de oxidare a nano-particulelor de platina la acest nou filtru de aer permite neutralizarea bacteriilor, virusilor, alergenilor si mirosurilor. Suprafata neregulata a filtrului este mult mai eficienta in captarea pulberilor si o curatare simpla si regulata pastreaza eficienta energetica perfecta timp de peste 10 ani.
Filtrul antialergic cu enzime este capabil sa asigure un aer mai curat si sanatos.Un catalizator special plasat pe filamentul filtrului capteaza si favorizeaza descompunerea substantelor alergene prezente in casa in mod normal.
Filtrul antialergic cu enzime este capabil sa asigure un aer mai curat si sanatos.Un catalizator special plasat pe filamentul filtrului capteaza si favorizeaza descompunerea substantelor alergene prezente in casa in mod normal.

Programator Saptamanal
Confort programabil – temperatura dorita la ora dorita.
Datorita noului programator saptamanal, echipat cu 4 programe diferite ale ciclului zilnic, puteti nu numai programa pornirea si oprirea dar, de asemenea, puteti seta temperaturi diferite in cursul zilei.
Datorita noului programator saptamanal, echipat cu 4 programe diferite ale ciclului zilnic, puteti nu numai programa pornirea si oprirea dar, de asemenea, puteti seta temperaturi diferite in cursul zilei.
Tehnologia DC Inverter
Sistemul DC Inverter este un dispozitiv electronic care permite variatia in mod eficient a vitezei compresorului si in consecinta a puterii livrate de sistemul de climatizare, in conformitate cu cererea de racire sau de incalzire.
Comparativ cu sistemele de aer conditionat traditionale cu viteza fixa (On/Off ), sistemul de climatizare cu DC Inverter ajunge initial la temperatura dorita si o mentine stabila, fara variatii deranjante, cu avantajele confortului si al consumului mai redus de energie.

Compresoarele cu DC Inverter, cu eficienta energetica ridicata
Motorul Poki-Poki motor

Tehnologia inovatoare si unica a Mitsubishi Electric, acest motor ofera o densitate si o forta magnetica ridicate, ceea ce conduce la o eficienta energetica sporita si o mai buna fiabilitate..
Compresor rotativ DC dublu rotativ cu reluctanta magnetica
Magneti permanenti realizati din neodim permit o mai buna eficienta energetica datorita reluctantei magnetice ridicate si a cuplului mare generat.
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Mitsubishi Kirigamine Zen MSZ-EF25VES 9000Btu/h” Anulează răspunsul
Produse similare
-5%
-2%
-17%
-7%












Recenzii
Nu există recenzii până acum.