- Aproape silenţios: unităţile sunt aşa de silenţioase în timpul funcţionării, că uitaţi de prezenţa lor.
- Filtrul de argint pentru purificarea aerului și îndepărtarea alergenilor captează alergenii, precum polenul pentru a furniza aer curat constant
- Curgerea 3D a aerului combină baleierea automată pe verticală şi orizontală pentru a trimite un jet de aer cald/rece exact în colţurile spaţiilor largi
- Dimensiunile sale compacte recomandă unitatea ca fiind ideală pentru proiectele de renovare, mai ales pentru montarea deasupra uşii
- Daikin Residential Controller: controlați interiorul din orice locație cu o aplicație prin intermediul rețelei locale sau prin internet.
- Comandă vocală prin Amazon Alexa sau Google Assistant pentru a controla principale funcții, precum valoarea setată, modul de funcționare, viteza ventilatorului etc.
- Alegerea unui produs cu R-32 reduce impactul asupra mediului cu 68% în comparaţie cu un produs cu R-410A şi duce direct la un consum mai scăzut de energie graţie eficienţei energetice ridicate
- Valori ale eficienţei sezoniere de până la clasa A++ în răcire şi încălzire
- Unități de perete cu design modern cu economie de spațiu
3,403.00 lei Prețul inițial a fost: 3,403.00 lei.3,333.00 leiPrețul curent este: 3,333.00 lei.
Avantaje:
- Freon R32
- Mod Silentios
- Filtru fotocatalitic cu apatit de Titan
- Mod Confort
- Programabil 24H
- 3 ani garantie
- A++
Stoc epuizat
| Btu /Suprafata acoperita: | 9.000BTU 15-20 mp |
|---|---|
| Capacitate BTU Racire: | 4437/8532/10239 btu/h |
| Capacitate BTU incalzire: | 4437/10239/13652 btu/h |
| Culoare unitate interioara: | Alb |
| Consum anual racire: | 126 kWh |
| Consum anual incalzire: | 729 kWh |
| SEER: | 6.92 |
| SCOP: | 4.61 |
| Zgomot unitate interioara: | 20/26/40 dBA |
| Zgomot unitate exterioara: | 46 dBA |
| Clasa energie racire: | A++ |
| Filtre: | Apatit de titan |
| Interval functionare: | -15…+46 grade Celsius |
| Dimensiuni unit. int L/l/a: | 770x286x225 mm |
| Dimensiuni unit. ext L/l/a: | 765x550x285 mm |
| Greutate unitate interioara: | 8 kg |
| Greutate unitate exterioara: | 26 Kg |
| Nivel minim zgomot: | Intre 26-35 dB |
| Moduri de lucru: | Racire, Incalzire, Ventilatie, Dezumidificare, Mod automat |
| Clasa energie incalzire: | A++ |
| Inverter: | Da |
| Tehnologie Wi-Fi: | Da |
Tehnologii
Beneficii
-

Aproape silenţios
Aproape silenţios: unităţile sunt aşa de silenţioase în timpul funcţionării, că uitaţi de prezenţa lor.
-

Daikin Residential Controller
Controlați climatul interior din orice locație prin smartphone sau tabletă
-

Economie de energie în modul de aşteptare
Reduce consumul de curent cu aproximativ 80% la funcţionarea în modul aşteptare.
-

Jetul de aer 3D
Combină baleierea automată pe verticală şi orizontală pentru a trimite un jet de aer cald/rece exact în colţurile spaţiilor largi.
-

Modul economic
Reduce consumul de energie electrică astfel încât să poată fi utilizate alte aparate mari consumatoare de energie. Şi această funcţie duce la economisirea de energie.
-

Modul de noapte
Economiseşte energie prin prevenirea suprarăcirii sau supraîncălzirii în timpul nopţii.
-

Numai ventilatorul
Unitatea poate fi utilizată ca un ventilator care suflă aerul fără a-l răci sau a-l încălzi.
-

Modul confort
Garantează funcţionarea fără curenţi de aer prevenind suflarea aerului cald sau rece direct înspre corp.
-

Modul putere maximă
Poate fi selectat pentru răcirea sau încălzirea rapidă; după oprirea modului putere maximă, unitatea revine la modul setat anterior.
-

Comutarea automată răcire – încălzire
Selectează automat modul de răcire sau de încălzire pentru a ajunge la temperatura setată.
-

Funcţionare silenţioasă a unităţii interioare
Tasta „silent” (silenţios) de la telecomandă descreşte cu 3 dB(A) nivelul sunetului în timpul funcţionării unităţii interioare
-

Baleierea verticală automată
Posibilitatea de a selecta deplasarea verticală automată a direcţiei de refulare a aerului, pentru un jet uniform de aer şi o distribuire uniformă a temperaturii în interiorul camerei.
-

Baleierea orizontală automată
Posibilitatea de a selecta deplasarea automată pe orizontală a fantei de refulare a aerului, pentru un jet uniform de aer şi o distribuire uniformă a temperaturii.
-

Turaţie aleasă automat a ventilatorului
Selectează în mod automat viteza necesară a ventilatorului pentru a ajunge la temperatura setată sau pentru a o menţine.
-

Treptele de viteză ale ventilatorului (5 trepte)
Permit selectarea până la numărul dat de viteze ale ventilatorului.
-

Program uscat
Permite reducerea nivelului umidităţii fără variaţii ale temperaturii camerei.
-

Filtru de argint pentru purificarea aerului și îndepărtarea alergenilor
Captează alergenii, precum polenul, pentru a furniza în mod constant aer curat
-

Filtru fotocatalitic din apatit de titan de dezodorizare
Distruge mirosurile deranjante de tutun și animale de companie, de exemplu
-

Filtru de aer
Îndepărtează particulele de praf din aer, asigurând astfel o sursă constantă de aer curat.
-

Programator pentru 24 de ore
Poate fi setat pentru a porni funcţionarea oricând în timpul unei perioade de 24 de ore
-

Telecomandă prin infraroşu
Porneşte, opreşte şi reglează de la distanţă aparatul de aer condiţionat.
-

Repornirea automată
După o cădere de tensiune, unitatea porneşte automat cu setările originale.
-

Auto-diagnoza
Simplifică întreţinerea, indicând defecţiunile sistemului sau anomaliile în funcţionare.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.