-
Caracteristicile produsului
- Valori ale eficienţei sezoniere de până la A+++
- Valori ale eficienţei sezoniere de până la clasa A+++ în răcire şi încălzire graţie celei mai recente tehnologii şi inteligenţei încorporate.
- Aproape silenţios: unităţile sunt aşa de silenţioase în timpul funcţionării, că uitaţi de prezenţa lor.
- Aer mai proaspăt şi mai curat graţie tehnologiei Daikin Flash Streamer: puteţi respira adânc, deoarece nu există aer viciat
- Ochiul inteligent pe 2 zone: jetul de aer este direcţionat într-o zonă diferită de cea în care se află persoana în acel moment; dacă nu este detectată nicio persoană, aparatul va trece automat în modul eficienţă energetică.
- Curgerea 3D a aerului combină baleierea automată pe verticală şi orizontală pentru a trimite un jet de aer cald/rece exact în colţurile spaţiilor largi
- Controler online (opţional): controlaţi unitatea interioară din orice locaţie prin intermediul unei aplicaţii, reţele locale sau internet şi menţineţi o imagine generală a consumului de energie
- Unitate de aer condiţionat suplă şi discretă, care vine în întâmpinarea cerinţelor europene în materie de design interior
- Alegerea unui produs cu R-32 reduce impactul asupra mediului cu 68% în comparaţie cu un produs cu R-410A şi duce direct la un consum mai scăzut de energie graţie eficienţei energetice ridicate
- Tratare anti-coroziune a aripioarelor schimbătorului de căldură de exterior
- Unităţile exterioare Daikin sunt elegante şi robuste şi pot fi montate cu uşurinţă pe un acoperiş sau o terasă sau pot fi fixate pe un perete exterior
- Unităţile exterioare sunt dotate cu un compresor swing, renumit pentru zgomotul redus şi înaltul randament energetic
4,867.00 lei Prețul inițial a fost: 4,867.00 lei.4,672.00 leiPrețul curent este: 4,672.00 lei.
Avantaje:
- Foarte silentios
- Ochi inteligent pe 2 zone
- Flux aer 3D
- Purificare Flash streamer
- Programator saptamanal
- 3 ani garantie
- A+++
Stoc epuizat
| Btu /Suprafata acoperita: | 12.000BTU 21-30 mp |
|---|---|
| Capacitate BTU Racire: | 4778/11945/13648 btu/h |
| Capacitate BTU incalzire: | 4778/13648/17742 btu/h |
| Culoare unitate interioara: | Alb |
| Consum anual racire: | 140 kw |
| Consum anual incalzire: | 686 kw |
| SEER: | 8.52 |
| SCOP: | 5.1 |
| Clasa energie racire: | A+++ |
| Debit aer: | 500 mc/h |
| Filtre: | Flash Streamer Generează electroni de mare viteză care lovesc cu putere moleculele de mirosuri şi formaldehidă, spărgându-le. |
| Functii speciale: | Ochi inteligent pe 2 zone, wi-fi ready, flux aer 3D, baleare orizontala si verticala automata, auto-restart, mode noapte,R32, Flas Streamer |
| Interval functionare: | -15…+48 grade Celsius |
| Dimensiuni unit. int L/l/a: | 811x294x272 mm |
| Dimensiuni unit. ext L/l/a: | 765x550x285 mm |
| Greutate unitate interioara: | 10 kg |
| Greutate unitate exterioara: | 32 Kg |
| Nivel minim zgomot: | Intre 19-25 dB |
| Moduri de lucru: | Racire, Incalzire, Ventilatie, Dezumidificare, Mod automat |
| Clasa energie incalzire: | A+++ |
| Inverter: | Da |
| Tehnologie Wi-Fi: | Da |
Tehnologii
Beneficii
-

Senzor de detectare a mișcării pe 2 zone
Jetul de aer este direcţionat într-o zonă diferită de cea în care se află persoana în acel moment. Dacă nu este detectată nicio persoană, unitatea va trece automat la setarea de eficienţă energetică.
-

Economie de energie în modul de aşteptare
Reduce consumul de curent cu aproximativ 80% la funcţionarea în modul aşteptare.
-

Controler online prin aplicaţie
Controlaţi unitatea interioară din orice locaţie prin aplicaţie
-

Aplicaţii multi model
Până la 5 unităţi interioare pot fi conectate la o singură unitate exterioară, chiar dacă au capacităţi diferite. Toate unităţile interioare pot fi acţionate individual în cadrul aceluiaşi mod de încălzire sau răcire.
-

Aproape silenţios
Aproape silenţios: unităţile sunt aşa de silenţioase în timpul funcţionării, că uitaţi de prezenţa lor.
-

Modul economic
Reduce consumul de energie electrică astfel încât să poată fi utilizate alte aparate mari consumatoare de energie. Şi această funcţie duce la economisirea de energie.
-

Modul de noapte
Economiseşte energie prin prevenirea suprarăcirii sau supraîncălzirii în timpul nopţii.
-

Numai ventilatorul
Unitatea poate fi utilizată ca un ventilator care suflă aerul fără a-l răci sau a-l încălzi.
-

Modul confort
Garantează funcţionarea fără curenţi de aer prevenind suflarea aerului cald sau rece direct înspre corp.
-

Modul putere maximă
Poate fi selectat pentru răcirea sau încălzirea rapidă; după oprirea modului putere maximă, unitatea revine la modul setat anterior.
-

Comutarea automată răcire – încălzire
Selectează automat modul de răcire sau de încălzire pentru a ajunge la temperatura setată.
-

Funcţionare silenţioasă a unităţii interioare
Tasta „silent” (silenţios) de la telecomandă descreşte cu 3 dB(A) nivelul sunetului în timpul funcţionării unităţii interioare
-

Funcţionarea silenţioasă a unităţii exterioare
Butonul „Silent” (silenţios) de la telecomandă reduce zgomotul în timpul funcţionării unităţii exterioare cu 3 dB(A) pentru a asigura un mediu silenţios în vecinătate.
-

Jetul de aer 3D
Combină baleierea automată pe verticală şi orizontală pentru a trimite un jet de aer cald/rece exact în colţurile spaţiilor largi.
-

Baleierea verticală automată
Posibilitatea de a selecta deplasarea verticală automată a direcţiei de refulare a aerului, pentru un jet uniform de aer şi o distribuire uniformă a temperaturii în interiorul camerei.
-

Baleierea orizontală automată
Posibilitatea de a selecta deplasarea automată pe orizontală a fantei de refulare a aerului, pentru un jet uniform de aer şi o distribuire uniformă a temperaturii.
-

Turaţie aleasă automat a ventilatorului
Selectează în mod automat viteza necesară a ventilatorului pentru a ajunge la temperatura setată sau pentru a o menţine.
-

Treptele de viteză ale ventilatorului (5 trepte)
Permit selectarea până la numărul dat de viteze ale ventilatorului.
-

Program uscat
Permite reducerea nivelului umidităţii fără variaţii ale temperaturii camerei.
-

Flash Streamer
Utilizând electroni pentru a declanșa reacții chimice cu particulele din aer, Flash Streamer distruge alergenii, precum polenul și fungii și elimină mirosurile deranjante, furnizând un aer mai sănătos și mai curat
-

Filtru fotocatalitic din apatit de titan de dezodorizare
Distruge mirosurile deranjante de tutun și animale de companie, de exemplu
-

Programator săptămânal
Poate fi setat să acţioneze încălzirea sau răcirea oricând, zilnic sau săptămânal.
-

Programator pentru 24 de ore
Poate fi setat pentru a porni funcţionarea oricând în timpul unei perioade de 24 de ore
-

Telecomandă prin infraroşu
Porneşte, opreşte şi reglează de la distanţă aparatul de aer condiţionat.
-

Telecomandă cu fir
Porneşte, opreşte şi reglează aparatul de aer condiţionat.
-

Controlul centralizat
Porneşte, opreşte şi reglează dintr-un punct central mai multe aparate de aer condiţionat.
-

Repornirea automată
După o cădere de tensiune, unitatea porneşte automat cu setările originale.
-

Auto-diagnoza
Simplifică întreţinerea, indicând defecţiunile sistemului sau anomaliile în funcţionare.







Recenzii
Nu există recenzii până acum.